Ski ne Kolashin 2 dite 59€

Posted By : Niku/ 419

PROGRAMI DY DITOR PER SKI NE KOLASHIN / Hotel & Spa 4Yje LUX (qender qyteti), 2 Dite, €59


KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE

►21, 28 Janar!  ►4, 11, 14, 18, 25 Shkurt!


DITA E PARE: Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping

*Nisja ne mengjes ne oren 8:00 nga sheshi “piazza” mbrapa Muzeut Kombetar. Ndalesa e pare kafe ne qytetin e bukur te Shkodres per te vazhduar me pas drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit.
*Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices ku destinacioni i pare do te jete Ujevara e Niagares. Ndalese per fotografi dhe kafe per te shijuar bukurine natyrore qe te ofron Ujevara, ku ne kete periudhe te vitit eshte e tej mbushur me prurje uji.
*Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhia ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping.
*Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotel & Spa 4 yje ne qender te Podgorices.
Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren.
Per personat qe do deshirojne guida do ju shoqeroje ne kembe, per te vizituar qytetin e Podgorices si sheshi kryesour, bulevardin buze lumit, etj.
*Darka shtrohet buffe e hapur ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi.
*Pas darka e lire te frekuentoni klubet e nates te qytetit ne afersi te hotelit

DITA E DYTE: SKI NE KOLASHIN
*Pas mengjesit buffe e hapur ne hotel, nisja drejt Kolashinit.
Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:30 dhe qendrimi atje deri ne oren 15:30.
Kohe e lire per te bere Ski dhe per te konsumuar dreket ne restorantin e zones.
PISTA E SKIJIMIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit.
*
Pas drekes, rreth ores 15:30 nisja drejt Tiranes.
Ndalesa rruges per kafe dhe pushim dhe mberritja ne Tirane ne darke.

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim €59 përfshihen::
1) Transporti sipas programit Tirane – Podgorice – Kolashin – Tirane
2) Akomodimin ne Hotel 4 Yje Lux ne qender te qytetit te Podgorices
3) Mengjesi dhe Darka te cilat shtrohen buffe e hapur ne restoratin e hotelit
4) Perdorimi i qendres SPA (jakuzzi, banjo turke, sauna) dhe perdorimi i palestres
5) Guida gjate vendeve qe do te vizitojme
6) Taksat e qytetit, wifi ne dhoma dhe kasaforte

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 4Yje Lux ne qender te Podgorices

► Nisja do të bëhet në orën 08:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.

2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.

3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku ne Kolashin

Udhetim ne Grup ne Amsterdam – (Mars 2017)

Posted By : Niku/ 406

Udhetim ne Amsterdam – 599 EUR personi 3 nete/4 dite

Itinerari

Dita 1

Dita e pare Takimi dhe prezantimi me guiden tone ne aeroportin e Rinasit dhe fluturimi per ne Amsterdam nepermjet Beogradit. Mberritja paradite dhe pritja nga partneret tane. Ne shoqerine e guides do te zhvillojme viziten panoramike te Amsterdamit Amsterdami eshte ndertuar mbi 100 ishuj te vegjel qe lidhen mes tyre nga ura te shumta. Qyteti ka nje nga qendrat me te medha historike ne Evrope, me rreth 7000 ndertesa historike te regjistruara. Stili i rrugeve ka mbetur i pandryshuar qe prej shekullit te 19-te. Qendra e qytetit perbehet nga 90 ishuj te lidhur nga 400 ura. Qendra e Vjeter (Old Center) daton qe nga mesjeta. Nje nga shembujt me karakteristik te arkitektures hollandeze eshte Canal Ring (Unaza e Kanaleve), te ndertuara ne shekullin e 17-te. Gjate turit do te kalojme permes atraksioneve kryesore te qytetit : si sheshi Dam, Pallati Mbreteror, parku Vondel, Lagjia me Drita te Kuqe si dhe portin antik. Pasdite e lire per te vizituar ne menyre individuale muzete me te rendesishem, mes te cileve per te mos u humbur jane Rijcks dhe muzeun Van Gogh. Ne mbremje, me sugjerimin e guides mund te argetohemi duke frekuentuar lokalet me muzike Akomodimi ne hotel

Dita 2

Dita e dyte Mengjesi ne hotel. Opsion Extra Pagese – Volendam dhe Marken – (cmimi per person 45 euro nese kemi nje minimum 20 persona ne grup) Pas mengjesit ne hotel do te vazhdojme viziten ne zonen e peshkatareve Volendam dhe Marken Marken ka qene nje ishull qe eshte lidhur me pjesen tjeter te qytetit nga banoret venas, duke u kthyer ne nje minigadishull Ne kete zone ndodhen shtepite e vjetra historike, marina detare si dhe fabrika te prodhimit te djathit Me pas do te vazhdojme viziten tone nje nje qytet tjeter peshkataresh – Volendam Kohe e lire per dreken, e cila eshte fakultative Akomodimi ne hotel Opsion Extra Pagese – Shetitje me varke (Canal Cruise) – (cmimi per person 25 euro nese kemi nje minimum 20 persona ne grup) Historia e Amsterdamit eshte e lidhur ngushte me ujin,165 Kanalet e krijuara gjate shekujve per te stimuluar tregtine dhe transportin. Qe nga viti 2010 “Unaza e Kanalave” eshte nen mbrojtjen e trashgimise kulturore nga UNESCO. Pervec ofrimit te nje pamje te mrekullueshme te qendres historike te qyetit lundrimi ne keto kanale eshte nje nga menyrat me te mira per te zbuluar te qithe attraksionet e qytetit. Lundrimi gjate qytetit te vjeter do tju froj pamjen e ndertesave te vjetra, Urave. Mbas perfundimit te turit “Canal Cruise” ju mund ta kaloni mbasditen ne menyre te lire per tu relakasuar ne amjentet qe qytetit sic njihet ndryshe “Colourful Cities of the World”. Mund te vizitojme Muzeun “Anne Frank Museum” ose thjesht mund te kaloni disa momente per shopping ku sygjerimet e guides sone nuk do te mungojne. Akomodimi ne hotel

Dita 3

Dita e trete Mengjesi ne hotel. Opsion Extra Pagese – Half Day Windmill Village Zaanse Schans – (cmimi per person 30 euro nese kemi nje minimum 20 persona ne grup) Vizita ne Amsterdam nuk mund te quhet e kompletuar pa vizituar Fshatet Turistike Hollandeze. Gjate ketij eskursioni ju do te shikoni “Zaanse Schans” I cila ka te ruajtur koleksione historike te Mullijve te Eres dhe Shtepive karakteristike. Zaanse Shans eshte nje nga pikat kryesore me te famshem per turistet ne Holland e cila eshte vizituar nga me shume se 1.6 milion visitor qe nga viti 2014. Nje tjeter attraksion I ketij turi eshte edhe vizitimi I qyteti “Volendam” I cili eshte I vendosur ne Veri-Lindje te Amsterdamit. Ky qyetet eshte I njohur per Shtepite shume ngjyreshe prej druri dhe varkat e vjetra te peshkimit. Gjate ketij turi ju do te mesoni menyren e prodhimit te Djathit tradicional ne nje “Fabrike Muze” dhe gjithashtu ju do te vizitoni nje prodhues local te “Nalloneve” (pandofla prej druri). Akomodimi ne hotel

Dita 4

Dita e katert Mengjesi ne hotel Pas check-out nga hoteli, vazhdojme transferten per ne Aeroportin e Amsterdamit. Fluturimi per ne Tirane Fundi i sherbimit tone

Inclusions

 • City tour ne Amsterdam
 • Guide Profesionale gjate turit
 • Udhetim vajtje- ardhje me Air Serbia
 • Akomodim ne hotel me 3 yje per 3 nete qendrim me mengjes
 • Transfertat sipas programit

Exclusions

 • Drekat dhe darkat
 • Cdo gje qe nuk eshte e perfshire ne kete program

Pushime ne Punta Cana, Rep. Dominikane

Posted By : Niku/ 453

Udhetoni ne Republiken Dominikane, mes plazheve me rere te bardhe dhe me diell te Karaibeve.

7 nete/8 dite te mrekullueshme ne The Westin Punta Cana Resort & Club All Inclusive

Fluruim + Akomodim per vetem 2,190 EUR Personi!!!

Sepse Rep. Dominikane i ka te gjitha…

Nje jave ne Mauritius

Posted By : Niku/ 415

Pushime 1 jave ne Mauritius – Ne ishullin e parajses

Duke filluar nga 1,890 EUR per person.

Ne cmim perfshihet fluturimin me 1 tranzit si dhe akomodimin ne hotel Villas Mon Plaisir (HB) ne Pointe Aux Piments, Mauritius, transferta Aeroport – Hotel – Aeroport, taksat si dhe viza per Mauritius.

Shen Valentini ne Maldive

Posted By : Niku/ 392

Shnderrojeni kete Shen Valentin ne udhetimin e jetes suaj, kaloni nje jave ne Maldivet e magjishme.

DT: 12 – 17 SHKURT
Fluturim + Hotel = 1299 EURO/person

Hotel Amra Palaca ne dhome Superiore me mengjes

 

Fundjave ne Selanik

Posted By : Niku/ 380
 • 20 – 23 JANAR – Fillon nga €85
 • 27 – 29 JANAR – Fillon nga €80
 • 03 – 05 SHKURT – Fillon nga €80
 • 10 – 12 SHKURT – Fillon nga €80
 • 13 – 15 SHKURT – Fillon nga €80
 • 24 – 26 SHKURT – Fillon nga €80
 • 03 – 05 MARS – Fillon nga €80
 • 31 MARS – 02 PRILL – Fillon nga €80
 • 15 – 17 PRILL – Fillon nga €80
 • 29 PRILL – 01 MAJ – Fillon nga €80

20 – 23 JANAR
€85 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€99 – Capsis Hotel 4*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*
27 – 29 JANAR
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€99 – Capsis Hotel 4*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*

03 – 05 SHKURT
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€99 – Capsis Hotel 4*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€160 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€165 – Grand Hotel Palace 5*

10 – 12 SHKURT
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€99 – Capsis Hotel 4*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€115 – Holiday Inn Thessaloniki Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*

13 – 15 SHKURT
SHËN VALENTINI
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€99 – Capsis Hotel 4*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€115 – Holiday Inn Thessaloniki Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4* dhome deluxe
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*

24 – 26 SHKURT
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€115 – Holiday Inn Thessaloniki Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*

03 – 05 MARS
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€155 – Grand Hotel Palace 5*
€165 – Mediterranean Palace Hotel 5*

31 MARS – 02 PRILL
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€99 – Capsis Hotel 4*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*
€179 – Holiday Inn Thessaloniki Hotel 5*

31 MARS – 02 PRILL
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€99 – Capsis Hotel 4*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*
€179 – Holiday Inn Thessaloniki Hotel 5*

15 – 17 PRILL – PASHKA
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€145 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*
€245 – Holiday Inn Thessaloniki Hotel 5*

29 PRILL – 01 MAJ
€80 – Domotel Les Lazaristes Hotel 5*
€115 – Porto Palace Hotel 5*
€135 – Anatolia Hotel 4*
€155 – Mediterranean Palace Hotel 5*
€155 – Grand Hotel Palace 5*
€245 – Holiday Inn Thessaloniki Hotel 5*

KUSHTET E REZERVIMIT

2 netë akomodim, mëngjeset, darkat e përfshira

 • Cmimet me siper jane per (1) person sipas dhomave te specifikuara Minimumi 2 persona ne dhome.
 • Mengjeset dhe darkat e perfshira ne cmim
 • Perdorimi i faciliteteve te hoteleve eshte i perfshire ne cmim – pervec masazheve.
 • Taksat jane te perfshira ne cmim
 • *Transporti nuk eshte i perfshire, – mund te ofrohet kur ka kerkese ne grup +15 persona
 • Per te udhetuar ne SELANIK duhet te keni me vete passaportat biometrike, leje qarkullimi nderkombetare, siguracion karton jeshil per makinen, dhe patente nderkombetare.
 • Distanca nga Tirana – Selanik 400 kilometra. (kalohet nga Kapshtica rreth 5.5 ore me makine)

Albania – Top 10 Reasons Why You Should Visit

Posted By : Niku/ 526

Ten Reasons to visit Albania

1. Albania is in the belly of Europe. Above Greece, next to Italy. Easily accessible.

While Albania is not accessible by train, although there is a functional railroad connecting us with Montenegro, you can come here by car, boat or plane. We have an international airport called Mother Teresa Airport and three ports connecting us with Italy and Greece, that of Durres, Vlore and Saranda, with Durres being the largest one. If flight tickets are expensive, you can also check the neighboring airports of Skopje, Ohrid (both in Macedonia) or Podgorica in Montenegro. Sometimes, the price difference could save you  money for a rental car while you’re here.

2. It is still sort of virgin compared to other touristy destinations.

The coastline is half sandy and half rocky, sometimes more than a couple km long. The best thing is that most of those beaches are almost empty, without people or sunbeds or umbrellas. Just you, your towel and snorkeling gear.

3. The Albanian language is unlike any other.

First, we have our own branch on the tree of Indo-European languages, like Greek and Armenian. Second, our alphabet has 36 letters. Third, in Albanian there is a one-to-one relationship between sounds and letters, and reading and writing Albanian is relatively easy if you know some simple rules

4. People are very welcoming, especially caring toward tourists, without being intrusive.

We have a big heart, it fits everyone. Our motto is, bread and salt. It has a very profound meaning for us. It means everyone is welcomed. Even if there isn’t enough food, we will share it with you. We will also go to extremes to protect you. This is based on the Besa (faith/word of honor) concept. Having said that, we will also respect your privacy. We won’t drag you from your sleeve if you take a look at shops or restaurant menus.

5. The coastline is one of the sunniest in Europe.

Such weather, the British would pay it with gold ducats. The average temperature on the coastline during summer months is 29-30 degrees. Take a look at the map, most of Europe needs more vitamin D.

6. Stunning geographical features, like mountains next to seaside, glacial and alpine lakes, plus a ton of diversity of natural beauty.

Look at the green waters, now look at the mountains in the far distance, now look back at the sandy beach and the cave, now again at the mountains in the background. Although one of the smallest countries of Europe, we have a very diverse geographical position. Look back at the photo, can you say no to that?

7. Plenty of archaeological sites, medieval castles and UNESCO Protected World Heritage Sites. Let’s thrown some communist era remnants to spice the historical aspect.

There are a lot of archaeological sites from the Greek and Roman era, well preserved ones like Buthrotum, Bylis, Apollonia, Amantia, Antigonea, Phoenice, Lower Selca, Durres Amphitheatre etc. A lot of castles like the one in Gjirokaster, Tepelene, Lezhe, Kruje, Shkoder, Berat etc. There are also protected old cities like the Stone City (Gjirokastra) or the City of 1000 Windows (Berat). As a result, we have everything for everyone.

8. Delicious and organic food, from sea products to meats and home grown veggies.

We might not have rich cooking books with thousands of recipes but we do have tasty and healthy veggies, simple cooking methods and you’ll excuse me while I lick my fingers.

9. Still very cheap compared to neighboring countries.

If you click on the above image, you’ll see Albania listed as the 49th country with the most expensive being the first. If you can’t find it, it’s because it is so damn cheap here, we don’t even make it to that list.

10. Albania was the first officially atheist state in the world.

Thanks to this guy, we made it to the history books as the first officially atheist state in the world. This guy, now dead, is Enver Hoxha, our ex-dictator. He was also paranoid. While we could pave our roads 10 times over, we decided to build bunkers. We also destroyed most of the churches and mosques but we still managed to save some, and those are pretty impressive. We also have other religious sites like pagan ones, albeit difficult to find if you don’t have a local guide.

 

If the above reasons are not enough, follow our blog, plenty of interesting things coming in the near future.

Theth Village, Albania

/Source/

Shen Valentini ne Dubai

Posted By : Niku/ 796

DT : 12 – 18 FEB

Fluturim + Hotel = 795 EURO/person

HOTEL ATANA 4 Standard King BB *

Shen Valentini ne Paris

Posted By : Niku/ 387

SHEN VALENTINI NE PARIS

499 EUR / person

15 – 18 Shkurt 

15/02/2016 Nisja me autobus (04:00) per ne Prishtine. Marrja e avionit (10:30 ) per ne Paris. Mbrritja ne Paris ne oren 13:30. Vizite e qendres historike: kulla Eiffel (ngjitja pagese ekstra), shetitje me anije mbi lumin Seine (pagese ekstra).  Akomodimi ne hotel. .

16/02/2016 Vizite e shesheve: Bastille, Nation dhe République. Vizite e katedrales Notre-Dame, muzeu i Louvre-it (hyrja pagese ekstra), lagja latine. Vizite e muzeut te parfumeve Fragonard dhe e lagjes la Défense (Shopping). Harku I Triumfit.Mbremja ne Champs Elysées. Akomodimi ne hotel. .

17/02/2017 Vizite e parkut Disneyland (pagese ekstra). Vizite e Montmartre: bazilika Sacré-Cœur, sheshi i artisteve, Akomodimi ne hotel. .

18/02/2017 Vizite e keshtjelles dhe e kopshteve te Versailles (hyrja pagese ekstra) Nisja drejt aeroportit per te marre avionin, ne oren 13:00 per ne Prishtine. Nisja nga Prishtina ne oren 20:00 per neTirane. .

Cmimi: 499 Euro per person

Ne cmim perfshihen:

 • Udhetimi me avion dhe autobus komod.
 • Shetitjet sipas programit.
 • Fjetja dhe mengjesi ne hotel.
 • Guida ne shqip dhe asistenca gjate te gjithe udhetimit

Shen Valentini ne Venezia

Posted By : Niku/ 363

SHEN VALENTINI NE VENECIA – SUPER OFERTE – 285 EUR / PERSONI
Dt: 12-15 Shkurt ( 3nete/4dite)

Ne cmim perfshihet:

 • Fluturimi Vajtje – Ardhje Tirane – Venecia
 • 10kg bagazhe
 • Hotel 4* ne Qender te Venecias
 • Mengjeset per ditet e qendrimit.