18

Jan
2017

Ski ne Kolashin 2 dite 59€

Posted By : Niku/ 416

PROGRAMI DY DITOR PER SKI NE KOLASHIN / Hotel & Spa 4Yje LUX (qender qyteti), 2 Dite, €59


KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE

►21, 28 Janar!  ►4, 11, 14, 18, 25 Shkurt!


DITA E PARE: Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping

*Nisja ne mengjes ne oren 8:00 nga sheshi “piazza” mbrapa Muzeut Kombetar. Ndalesa e pare kafe ne qytetin e bukur te Shkodres per te vazhduar me pas drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit.
*Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices ku destinacioni i pare do te jete Ujevara e Niagares. Ndalese per fotografi dhe kafe per te shijuar bukurine natyrore qe te ofron Ujevara, ku ne kete periudhe te vitit eshte e tej mbushur me prurje uji.
*Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhia ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping.
*Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotel & Spa 4 yje ne qender te Podgorices.
Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren.
Per personat qe do deshirojne guida do ju shoqeroje ne kembe, per te vizituar qytetin e Podgorices si sheshi kryesour, bulevardin buze lumit, etj.
*Darka shtrohet buffe e hapur ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi.
*Pas darka e lire te frekuentoni klubet e nates te qytetit ne afersi te hotelit

DITA E DYTE: SKI NE KOLASHIN
*Pas mengjesit buffe e hapur ne hotel, nisja drejt Kolashinit.
Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:30 dhe qendrimi atje deri ne oren 15:30.
Kohe e lire per te bere Ski dhe per te konsumuar dreket ne restorantin e zones.
PISTA E SKIJIMIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit.
*
Pas drekes, rreth ores 15:30 nisja drejt Tiranes.
Ndalesa rruges per kafe dhe pushim dhe mberritja ne Tirane ne darke.

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim €59 përfshihen::
1) Transporti sipas programit Tirane – Podgorice – Kolashin – Tirane
2) Akomodimin ne Hotel 4 Yje Lux ne qender te qytetit te Podgorices
3) Mengjesi dhe Darka te cilat shtrohen buffe e hapur ne restoratin e hotelit
4) Perdorimi i qendres SPA (jakuzzi, banjo turke, sauna) dhe perdorimi i palestres
5) Guida gjate vendeve qe do te vizitojme
6) Taksat e qytetit, wifi ne dhoma dhe kasaforte

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 4Yje Lux ne qender te Podgorices

► Nisja do të bëhet në orën 08:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.

2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.

3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku ne Kolashin