Festat e fundvitit ne Budva nga 121 EUR!

Posted By : Niku/ 350

 

​Krishtlindjet, 2 nete Avala Resort 4* – 121€ / personi

Viti i Ri 2017, 2 nete Avala Resort 4* – 192€ / personi

PAKETA PER KRISHTLINDJET

​Krishtlindjet, 2 nete – 121€/person
Per akomodim brenda dates 23 – 26 Dhjetor

Paketa perfshin : 

 • 2 nete ne dhome dyshe (minimumi) per 2 persona
 • Pije mireseardhje
 • Mengjesi dhe darka per 2 persona
 • Shije uji ne dhome (biskota per femije – opsionale)
 • Menu a la carte ne Bruno Lounge Bar dhe Restaurant me 20 % zbritje
 • Upgrade ne dhome me pamje te pjesshme nga deti ne saje te disponueshmerise
 • Perdorim i saunas, pishines, fitnesit, jakuzit dhe banjos turke
 • Parkim dhe internet falas
 • Check in i heret dhe check out i vone ne saje te disponueshmerise

 

Kushtet e rezervimit : 

 • Qendrim minimumi 2 nete brenda datave te dhena me siper
 • Nuk perfshihen taksat dhe sigurimet qe jane 1.5€/person ne dite
 • Krevati ekstra dhe nete ekstra jane te disponueshme me kerkese
 • Paketa perfshin TVSH

 

PAKETA PER VITIN E RI

 Viti i Ri 2017, 2 nete – 192€ / personi

 • 2 nete 192€ / personi
 • 3 nete 240€ / personi
 • 4 nete 275€ / personi

Paketa perfshin:

 • Akomodim me mengjes dhe darke ne restorant bufe
 • 31 dhjetor pije mireseardhje
 • 31 dhjetor darka e vitit te ri ne restorantin e hotelit Avala Restorant
 • 1 janar dreke e vone
 • Hyrje e hereshme dhe dalje e vone nga hoteli ne vartesi te disponueshmerise
 • Perdorim FALAS te pishines se brendeshme, palester, sauna, jakuzzi, banjo turke, parking, wifi ne te gjitha ambjentet e hotelit.
 • Spa 20% zbritje
 • Restoranti A’la Carte 20% zbritje pervec darkes se vitit te ri.
 • Argetim me muzike me grup muzikor te zones, – muzine nderkombetare.
 • Nata shtese kushton 75€/personi
 • Darka e vitit te ri per femijet 2 – 11/99 vjec 38€/personi – 12 vjec e siper 75€/personi
 • Krevati shtese per femijet 20€/dita
 • Taksa e qytetit 1.5€/dita nuk eshte e perfshire.

VEMENDJE:

 • Ne Malin e Zi mund te udhetoni me karte identiteti ose pashaporte
 • Femijet nen 18 vjec te pa shoqeruar me te dy prinderit kane nevoje per prokure per te udhetuar jashte shtetit.
 • Siguracionin e makines per Malin e Zi mund ta prisni ne kufi per 15 euro

Krishtlindje ne Dubrovnik per 89 EUR!

Posted By : Niku/ 342 0

 AKOMODIM NE HOTEL GRAND PARK 4*  Cmimi €89 / 2 nete akomodimi.

Dita 1:

Nisja ne oren 06:00 te mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore Hani i Hotit ndalese e shkurter ne Ujvaren e Podgorices ku do te shijojme kafen e mengjesit ne bukurite qe natyra ofron. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. ( Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Pas ketij pushimi te kendshem, drejtimin do ta marrim per ne kufirin Kroat, ku perpara do te kemi mundesi te lundrojme me traget ne Qytetin e Hercegnovit. Pas procedurave te kufirit Kroat, i drejtohemi qytetit te Dubrovnikut. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

 

 

Dita 2:

DUBROVNIK. Pas mengjesit ne hotel  fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

Dita 3:

DUBROVNIK – CAVTAT – KOTOR – TIRANE. Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Cavtatit. Aty do te keni mundesi te shijoni bukurite ne brigjet e shetitores kryesore te ketij qyteti, ne te cilen gjenden shume lokale dhe dyqane me Souvenire. Me pas drejtohemi per ne doganen Kroate per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit. Pas procedurave te kufirit Kroat nisemi drejt  Kotorrit. Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

Ne cmim perfshihet:

– Akomodimi ne Dhome Klasike ose Superiore
– Mengjesi dhe darka
– Pishina, Sauna, Fitness, Wi-Fi
– Check in kur te deshironi – Check out ora 12:00
– Wi-Fi & Parkim Falas
-Taksa e Qytetit
Femijet 0 – 2.9 Vjec Falas! 3 – 11.9 vjec 50% te shumes