PLAZH NE RIVIEREN SHQIPTARE ME SKAF (PROGRAMI 5 DITOR)

Departure Date

Every Monday

Views

1319

PROGRAMI ne RIVIERA ME SKAF. PLAZH NE SAZAN, KARABURUN, DHERMI, JAL, DRIMADHES. GJIPE dhe GRAME

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE

►Dt. 8 KORRIK (5 Dite PLAZH) – CMIMI €180
►Dt. 15 KORRIK 
 (5 Dite PLAZH) – CMIMI €185
►Dt. 22 KORRIK 
 (5 Dite PLAZH) – CMIMI €199
►Dt. 29 KORRIK  
(5 Dite PLAZH)– CMIMI €199
►Dt. 5 GUSHT
  (5 Dite PLAZH) – CMIMI €199
►Dt. 12 GUSHT 
(5 Dite PLAZH) – CMIMI €199
►Dt. 19 GUSHT  
(5 Dite PLAZH)– CMIMI €199
►Dt. 26 GUSHT  
(5 Dite PLAZH)– CMIMI €185

 

DITA 1: Plazh ne Sazan dhe Karaburun (me traget)
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 ne drejtim te Vlores
* Mberritja ne portin e Vlores nga ku fillon lundrimi me anije ne plazhet e gjirit te Karaburunit dhe ishullit te Sazanit . Vizite panoramike e shpelles se Haxhi Alise .
Kthimi ne Vlore , ( personat qe nuk deshirojne te vijne ne anije mund te bejn plazh ne Vlore )
*Pas kthimit ne Vlore vazhdimi udhetimit per ne Dhermi, ku bejme edhe nje ndalese per kafe ne Llogara.
*Pas mberrijtes ne Dhermi. akomodimi ne hotel Belle Vue 3 uje (hoteli ndodhet 200 m larg plazhit dhe posedon edhe pishine)
Darka ne restorantin e hotelit me produkte deti.
Pas darke e lire.  ku mund te shijoni pishinen e hotelit ose shijimi i jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut

 

DITA 2: Plazh (me skaf) ne Gjipe
*Pas mengjesit ne hotel, me skaf nisemi ne drejtim te Shpelles se Pirateve. Si personazhet e filmit, do te eksplorojme shpellen ujore duke kerkuar “thesarin e pirateve”.
Pas eksplorimit te shpelles, do te vazhdojme lundrimin drejt Gjipese duke soditur kanionin e Gjipese.
Ndalese ne gjirin e Gjipese per plazh deri ne oren 16:00.
Kthimi me pas ne Dhermi (me skaf)
*Mbasdita e lire per plazh ne Dhermi ose ne pishinen e hotelit.
*Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darke e lire ku mund te shijoni pishinen e hotelit ose shijimi I jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut

 

Dita 3: Plazh (me skaf) ne Grame
*Pas mengjesit ne hotel, rinisim aventuren tone blu ku do te lundrojme me skaf drej perles se Rivieres sone, Gjiri i Grames.
*Nisja nga restorant Lucinao ne Dhermi per ne gjirin e Grames,.
Ndalese ne Grame per disa ore per plazh.
Kthimi ne Dhermi perseri me skaf per ne Dhermi  pergjate Karaburunit, ku do te vizitojme shpellen e lakuriqeve dhe Gjirin e Shen Andreas.
(Per turin ne Gjirin e Grames pagesa extra 3000 lek
——————–
*Personat qe nuk do te deshirojne te ndiekin turin ne Gjirin e Grames mund te shfrytezojne dite per plazh ne Dhermi.
Qendrimi ne Dhermi deri pasdite
——————–
*Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darke e lire ku mund te shijoni pishinen e hotelit ose shijimi i jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut

 

Dita 4: Plazh ne Jal
*Pas mengjesit ne hotel, nisja drejt gjirit te Jales.
Kohe e lire per plazh ne Jal deri pasdite dhe Schiuma party ne Folie Marine
(Opsionale: Per plazhistet qe deshirojne te provojne adrenalinen e thellesise, mundesi per Scuba Diving ne shkembinjte e Jales)
*Me pas transferta ne Himare per te shijuar nje kafe ne pedonalen e re te qytezes.
*Kthimi ne hotel ne mbremje
Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darke e lire, ku mund te shijoni pishinen e hotelit ose shijimi I jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut

 

Dita 5: Plazh ne Dhermi
*Mengjesi ne hotel,
Kohe e lire per plazh ne Dhermi deri ne oren 17:00.
(Opsionale: Per plazhistet qe deshirojne te provojne adrenalinen e fluturimit, mundesi per hedhje me parashut nga Taraca e Llogarase me instruktor profesionist)
*Pas konsumimit te drekes nisja per ne Tirane
Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi
Kthimi ne Tirane ne darke


————————————

Ne cmim perfshihet:

1. Akomodimi per Kater nete ne hotel Belle Vue 3 yje ne Dhermi
2. Lundrimi me skaf diten e dyte: Dhermi – Shpella e Pirateve – Gjipe – Dhermi
3. Transporti vajtije – ardhje Tirane – Dhermi – Tirane
4. Transfertat hotel – plazh – hotel dhe shetitjes sipas pogramit, ne Dhermi, Jale, Drimades
5. Kater Mengjese dhe Kater Darka ne restorantin e hotelit
6. Perdorimi i pishines se hotelit per Pese ditet e qendritmit

 

————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel Belle Vue 3Yje ne Dhermi (200 m larg plazhit)

► Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora (qender Tiranes)

 

————————————
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Shezlonet e plazhit
3) Bileta e tragetit ne ishullin e Sazanit dhe Karaburun OPSIONALE (pagesa 1500 lek)
3) Skafi per ne Gjirin e Grames diten e trete. OPSIONALE (pagesa 3000 lek)
4) Hedhje me parashut diten e peste nga Taraca e Llogarse. OPSIONALE (pagesa 50 euro)
5) Pajiset per Scuba Diving diten e katert ne Jal. OPSIONALE (pagesa 25 euro)


KUJDES: Per pjesmarjen ne “Scuba Diving” dhe “Hedhjes Me Parashut”, rezervimi duhet te behet me heret tek agjensia ne menyre qe te prenotohen paraprakisht vendet pasi  biletat per keto sporte jane te limituar dhe shiten shpejte.

Duhet te dini qe Pagesa e tyre behet cash nga ju diten e pjesmarjes ne aktivitet.

 

————————————
CMIMET E FEMIEJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR
➤ 
Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 140 euro